Opravdu je multitasking špatně? Není to spíš superschopnost?

0
0

Multitasking se velice kritizuje. Nemůžu si pomoci, ale jen díky multitaskingu můžu zvládnout všechny svoje úkoly doma i v práci (tu si taky často nosím domů). Není to spíš tak, že multitasking prostě není pro muže, ale ženy ho zvládají?

Marked as spam
Odeslal (Otázky: 152, Odpovědi: 0)
Otázka položena 23. 8. 2018 12:56
45 zobrazení
1
Privátní odpověď

Multitasking je ošemetný v tom, že vypadá na první pohled užitečně. A do značné míry je opravdu nám ženám bližší. Spíše jsme schopny (nebo spíš ochotny a připraveny) rychle přepínat mezi zdánlivě nesouvisejícími tématy a činnostmi. Důležité je to slovo "přepínat". Máloco jsme schopni dělat skutečně v jeden moment (s výjimkou činností mechanických nebo takových, které nevyžadují hlubokou aktivní pozornost), jinak většinou jde o rychlé přepínání pozornosti. I tak hrozí u multitaskingu několik nepříjemností: - některá z aktivit nebo všechny budou na vaší pozornosti kráceny - potřebujete úměrně delší čas (který bere ono nenápadné mikro-přepínaní mezi úkoly) - dříve nebo později budete čelit vyšší míře stresu (daného vědomím naléhavosti příliš mnoha úkolů a nemožností se zaměřit jen na jediný z nich) - tím i větší únavě - po určité době se dostaví neschopnost plného soustředění - nakonec vyhoření a s ním přijdete i o schopnost onoho multitaskingu

Marked as spam
Odeslal (Otázky: 0, Odpovědi: 18)
Odpovězeno 24. 8. 2018 18:01
0
Privátní odpověď

Když jste v mulitaskingu, máte pocit, že hrozně pracujete. Jelikož ale děláte na mnoha věcech "zaráz", přepínáte. Důsledkem toho je, že je všechno rozděláno a nic hotovo. Takže místo toho, abyste udělali upekli buchty nebo dokončili zakázku, máte rozdělané těsto a zakázku na 90%. Doma se na vás dívají divně, protože na ty buchty fakt měli chuť. A divíte se, že nemáte peníze... no jo, ale když jste tu zakázku neodeslali, tak vám nemohli zaplatit. I kdyby chtěli :)

Marked as spam
Odeslal (Otázky: 3, Odpovědi: 95)
Odpovězeno 24. 8. 2018 18:22

… místo, kde se můžete zeptat a dostanete odpověď!