Jak mohu rozvíjet svoji kreativitu?

0
0
Marked as spam
Odeslal (Otázky: 152, Odpovědi: 0)
Otázka položena 12. 9. 2018 11:52
57 zobrazení
1
Privátní odpověď

Odpověď na otázku je velmi široká. Doporučoval bych využít jednoduché technicky jako jsou brainstorming (otevřete si mysl a zapisujete to, co vám napadá, bez hodnocení), stimulovaný brainstorming (stejně jako v předchozím případě, ale jako stimulaci si dáte před sebe libovolný předmět, obrázek, na něco si vzpomenete - a zapisujete), myšlenkové mapy (kde si píšete strukturovaně vaše nápady).

Není od věci využít služeb profesionála - např. kouče, který vás může procesem kreativity provázet.

Marked as spam
Odeslal (Otázky: 3, Odpovědi: 95)
Odpovězeno 15. 9. 2018 8:58
0
Privátní odpověď

Těch způsobů je asi více. Začít je ale určitě dobré u inspirace. Pokud jste tvůrce, inspirujte se všude kde to je možné, v různých druzích umění (knihy, filmy, hudba, komiksy, architektura), ale i jiných oborů. Nikdy nevíte odkud to spojení přijde.

Obecně, když řešíte nějaký kreativní problém, doporučuji myslet ve velkém - neomezovat se. Tedy nedávat si hranice a spíše brainstormovat bez omezení. Později vyfiltrujte nevhodné nápady, ale neomezujte se na začátku - to je hodně důležité. Myslet “out of the box” je vždy na místě. Tedy nesvazujte se tím, co již znáte k danému tématu. Také myslete nelineárně. Tedy nenastavujte se na jedno jediné řešení, které se zdá být od začátku to pravé, prozkoumejte různé možnosti, nebo ohněte již vymyšlené varianty řešení, zkuste se na ně dívat z různých úhlů.

Nápady kraďte jako umělec :)

Marked as spam
Odeslal (Otázky: 0, Odpovědi: 12)
Odpovězeno 14. 9. 2018 20:56

… místo, kde se můžete zeptat a dostanete odpověď!