« Zpět na Seznam expertů

Ing. Pavel Janoušek

Pozice: Kouč, konzultant, lektor a facilitátor

Přehled

„Nejlepší teorií je zdravý selský rozum.“

Již od roku 2001 pracuji s klienty především na tématech z oblasti manažerských dovedností, rozvoje týmů a leadershipu. Nezanedbatelnou částí mých aktivit je však také spolupráce s obchodníky na posilování jejich sociálních dovedností, schopnosti nedirektivního ovlivňování a budování dlouhodobých obchodních vztahů. V současné době jsem majitelem a hlavním konzultantem společnosti Centrum zkušenostního učení, která je dodavatelem rozvojových programů pro respektované firmy, jakými jsou např. ČEZ, Český Aeroholding, Vodafone, Slovnaft, a jiné.

Mou hlavní specializací jsou programy založené na zkušenostním učení, business simulace a využívání reflektivní praxe. Jsem spoluautorem exklusivního produktu „Manažerský simulátor“. Vycházím z předpokladu, že jedním z klíčů k úspěchu při plánování a realizaci osobního rozvoje je vysoká míra uvědomění, která poskytuje dostatečnou možnost volby kontrolované akce. I proto často využívám pro své klienty vysoce kvalitní psychometrické nástroje.

Jsem certifikován pro využití metodiky Inner Game (Inner Game Coach Practitioner), pro práci s diagnostikou týmových rolí Belbin Interplace (BELBIN Team Role Accreditation, Belbin Associates (UK)) a pro interpretaci Hoganových psychodiagnostických nástrojů (Hogan Assessment Systems) a výstupů diagnostiky Golden Profiler of Personality (typologie MBTI). Od roku 2017 jsem rovněž certifikovaným partnerem světové jedničky v oblasti deskových business simulací, švédské společnosti Celemi (Celemi Solution Provider). Jsem řádným členem celoevropské rady pro mentoring a koučování EMCC (European Mentoring & Coaching Council).

„Nedělat více, než je průměr, znamená udržovat průměr nízko.“